Минулого року лідером за кількістю корупціонерів стала Львівщина

У 2023 році до Реєстру корупціонерів потрапили 2,4 тисяч осіб

ФОТО: ілюстративне

Львівська область стала лідером за кількістю корупціонерів в Україні у 2023 році. А найпопулярніша причина потрапляння до реєстру – пропозиція вигоди за дії або бездіяльність у владі. Про це повідомляє портал Опендатабот

«Протягом трьох останніх років лідером щодо кількості винесених вироків стала Львівська область. Кількість записів від початку великої війни знизилася: якщо у 2021 році їх було 537, то торік — лише 192», - йдеться у повідомленні.

Далі в рейтингу йде Київська (188), Одеська (181), Дніпропетровська (176) та Вінницька (169) області.

Загалом до Реєстру корупціонерів у 2023 році потрапили 2420 осіб. Це на 65% менше, аніж у довоєнний 2021 рік. Тоді перелік поповнився на майже 7 тисяч записів.

У 2022-2023 роках найбільше людей потрапило до реєстру через пропозицію чи обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі — 38,2% та 53,1% випадків відповідно.

Найчастіше зловмисників засуджують до штрафів — 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або ж іспитовий строк сумарно складають десь 5-8% покарань.

У 2023 році до Реєстру корупціонерів потрапили 2400 осіб, це майже утричі менше, аніж у 2021 році. Порушники, внесені до Реєстру корупціонерів, перебувають там переважно безстроково. Наразі в Україні є лише кілька причин, через які людину можуть виключити з цього списку:

  • скасування вироку ухвалою суду;
  • винесення виправдувального вироку;
  • відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження;
  • скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;
  • розпорядчий документ або судове рішення про скасування розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення;
  • заява особи, яка з 24 лютого 2022 року до припинення або скасування воєнного стану брала безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Читайте також: інспекторка Львівської митниці систематично отримувала хабарі (ФОТО)

В Опендатабот зазначають, що у 2021 році, переважно, люди потрапляли до Реєстру корупціонерів через порушення, пов’язані з деклараціями — 75,9% вироків. Вже у 2023 році частка таких справ скоротилася до 1,6%. Це пов’язано з тим, що від початку повномасштабної війни НАЗК не перевіряло декларації посадовців, а сама подача декларацій не була обовʼязковою.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також