Збільшення штрафів та розширення повноважень ТЦК: нардепи готують ще один закон

Який розмір штрафів та за що штрафуватимуть

ФОТО: ілюстративне

У законопроєкті №10379, яким передбачено посилення покарань за порушення військового обліку та ухилення від мобілізації, є зміни, які передбачають суттєве розширення повноважень ТЦК. Про це в ефірі токшоу «Українська правда» заявив член комітету ВРУ з правоохоронної діяльності, нардеп «Голосу» Андрій Осадчук.

«Було обговорення законопроєкту на рівні Комітету десь місяць тому. Його розкритикували повністю, бо »апетити« Кабміну були визнані неадекватними. Бо вони там »понамальовували« штрафи до 400 тисяч гривень. Таких штрафів не існує в природі в Україні. Також вони хотіли кримінальну відповідальність за відмову від проходження ВЛК, адмін арешт на три доби – вони хотіли якісь тиранічні дії, які в Україні неможливо запровадити. Це їм завернули», – каже Осадчук.

За його словами, у підготовці до другого читання Комітет прибрав із урядової версії законопроєкту низку найбільш жорстких норм.

«Ми повністю прибрали кримінальну відповідальність за відмову від ВЛК. Взагалі ця тема закрита. Ми прибрали всі ці новації про адміністративний арешт, бо велике бажання було арештовувати на три доби, це ми повністю прибрали», – сказав член комітету.

Також зменшено максимальний розмір штрафів за порушення правил військового обліку у 4-5 разів.

«Але вони (штрафи) все одно залишилися великими. Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25 500 гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 000. Тобто рівень штрафів значний, він приблизно у 5 разів більше ніж чинний рівень», – сказав Осадчук.

Нардеп саркастично зауважив, що відповідно до цього законопроєкту за порушення правил військового обліку оштрафувати можуть ледь не усіх чоловіків. Адже чимало українців порушували вимогу повідомляти військкомат про суттєві зміни (зміну місця проживання, отримання документів про освіту, закордонного паспорта тощо).

«Наскільки я читаю закон, то в принципі можна оштрафувати всіх... Я думаю що 99% чоловіків призовного віку за останні 10-20 років – вони мали подібні ситуації, вони абсолютно нормальні. І щось мені підказує, що протягом 7 днів після виникнення таких обставин ніхто не біг у військкомат і не повідомляв про це. Тобто де факто всі ми є порушниками», – вважає Осадчук.

«Основна новація законопроєкту, який підтримав Комітет: за чинним законом для того, щоб притягнути до адміністративної відповідальності, потрібна особа, її присутність. Треба скласти протокол про адміністративне правопорушення і вже на підставі цього протоколу видається постанова, яка вже є документом для стягнення грошей. Так от на вимогу Генштабу та Міноборони процедуру складання протоколу прибрали», – розповів Осадчук.

Нардеп уточнив, що такі прецеденти в законодавстві. Наприклад, у випадку накладення штрафів перевищення швидкості з використанням фотофіксації порушення.

«Зараз схема така, що ТЦК отримає право виписувати одразу постанову про притягнення до відповідальності, направляє вам, якщо ви її не сплачуєте, – Виконавча служба, блокування рахунків і так далі. Тобто саме таким інструментом Кабмін буде досягати того дуже токсичного варіанту, про який всі говорили і всі були проти, – блокування рахунків, блокування майна. Тобто якщо ви не сплатили штраф, то через виконавчу службу все буде робитися», – пояснив депутат.

Читайте також: у Міноборони відповіли, хто з держслужбовців підпадає під бронювання від мобілізації

Водночас, Осадчук сумнівається, що ТЦК справляться з напливом людей, якщо всі чоловіки добросовісно підуть оновлювати свої дані.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також